Юридична база США готова до застосування санкцій проти української влади

«Частина українського істеблішменту має хибне уявлення, що для введення санкцій США треба ухвалити окремий акт чи навіть спеціальний закон, що забере декілька років та багато годин виснажливих засідань Конгресу», – йдеться у матеріалі Української правди.

Видання зазначає, що законодавча база  США для введення покарання проти української верхівки вже давно існує. На сьогодні є щонайменше дві норми американського права, які дозволяють карати українських чиновників та їхніх родичів шляхом заборони видачі нових або анулювання вже наявних віз.

Перша норма передбачена в Акті про імміграцію та національність США. Стаття 212 (а)(3)(с) окреслює тих осіб, яким має бути відмовлено в наданні американської візи:

«Іноземці, які є неприйнятними для отримання американської візи та допуску на територію США:

– ...іноземець, чий в'їзд або вірогідна діяльність на території США матиме потенційно серйозні несприятливі наслідки для зовнішньої політики Сполучених Штатів, якщо обгрунтовані підстави вважати так матиме державний секретар США».

Цю практику заборони у видачі віз США неодноразово застосовувала щодо посадових осіб різних країн, які були причетні до порушення прав людини або спроб захопити владу шляхом фальсифікації виборів або військового заколоту. Адже ці люди своїми діями завдавали шкоди не лише власним державам, але і геополітичному інтересу Америки в частині поширення демократії як універсальної цінності по всьому світу. Під санкції також потрапляли родичів подібних чиновників.

Рекомендації щодо застосування санкцій за цим Актом державному секретареві США дає регіональна секція Держдепу. У випадку України це Бюро у справах Європи та Євразії, яке очолює заступниця Джона Керрі Вікторія Нуланд. Нуланд добре поінформована про режим Януковича. За останні півтора місяці вона тричі відвідала Україну та на власні очі бачила штурм Майдану спецпідрозділами «Беркут». Власне, ця операція виглядала як ляпас на її адресу, адже подібні дії в присутності американського посадовця демонстрували повне нехтування закликами Вашингтона до мирного розв’язання кризи. Саме Нуланд належить вкрай недипломатичне слово «відраза», яким Керрі наступного ранку охарактеризував спроби зачистити Майдан. Власне, це вона, перебуваючи на місці подій у Києві, написала текст заяви, який оперативно було поширено державним секретарем.

«Тому для Нуланд, як куратора України в Держдепі, не становитиме великої складності визначити перелік українських чиновників, причетних до вироблення та втілення антидемократичних рішень влади», – йдеться у матеріалі.

Друга юридична підстава  для застосування санкцій проти українських посадовців – це президентський указ Джорджа Буша-молодшого від 2004 року під номером 7750. Він сфокусований на корупціонерах, які намагаються потрапити до Сполучених Штатів, а також фальсифікаторах виборів та особах, що здійснюють тиск на судову гілку владу.

Цей указ, виходячи з формулювань, дає можливість заборонити в’їзд на територію Америки цілому ряду представників української верхівки. Зокрема, під «серйозні несприятливі наcлідки для національних інтересів США», про які згадується в указі Буша, так само підпадають утиски демократії та прав людини, поширення яких є офіційною зовнішньополітичною доктриною Вашингтона.

Джерело: pravda.com.ua


    фейсбук