Сьогодні, 1 травня, у Львові стартує тринадцятий етно–джазовий фестиваль «Флюгери Львова».
1 травня усе почнеться з урочистого, драйвового і дуже чоловічого концерту Біґ-бенду Державної служби надзвичайних ситуацій. Естафету весняної жвавості продовжить презентація перших досягнень «Львівської школи джазу та сучасної музики». Учні й учениці цього проекту уже кілька місяців займаються з провідними джазменами України, тож готові продемонструвати свої вміння. І одразу за «молодими-зеленими» на сцені - «Dzyga Jazz Quintet»! Легендарні музиканти, які починали львівський джаз у далеких 60-их, цього року відсвяткують своє 15-річчя саме на сцені «Флюґерів». Легку і світлу, але сміливу та чесну музику чекають від українського колективу «Free Breath». Окрім традиційних потужних концертів під зоряним небом, що їх ще від початку року спеціально до «Флюґерів» готують виконавці з різних країн, у «Дзизі» анонсують і кілька непересічних прем’єр. Зокрема, постійні учасники фесту, млосно-хуліганський «ГИЧ Оркестр» готують прем’єру – нову програму «Під маркою Івана Яковича». А ще 1 травня у внутрішньому дворику Ратуші–співачки з Польщі, яким вдалося навіки лишити слід у серцях найбільш прискіпливих європейських критиків. Етно-електронний проект «Południce» з програмою «Electronice» везе до Львова не лише польський фольклор, але й український! Жінки зізнаються, що не завжди до кінця розуміють, про що співають. Але наголошують: тут потрібно не розуміти, а відчувати.
У суботу, 2 травня, на одній сцені також зустрічатимуть геть юні колективи і справжні зубри якісного мистецтва. Досвідчений і винахідливий «Richard Kanaforsky Quartet» зустрінеться з дуже амбітним колективом, що зовсім недавно дебютував на українській сцені – «Meltdown». Також цього дня на сцені «Флюґерів» давні друзі фестивалю – поетично-драйвова «Джалапіта». Однак на цьому непередбачувані єдності не завершаться. Нордично-сонячна музика – саме так можна сказати про творчість легендарного норвезько-польського гурту «Wovoka». Водночас важко передбачити, як саме зміняться життя й долі відвідувачів фестивалю після знайомства з командою «FIRKIN», які (увага!) у своїй творчості поєднують мадярську та ірландську культури. Другий день «Флюґерів» взагалі обіцяє стати чи не найгучнішим мистецьким вибухом львівської весни, адже до ірландсько-мадярських, польсько-скандинавських та поетично-джазових музик доєднається гурт «Gambardellas», який везе драйвовий альтернативний рок з Італії.
Третій день фестивалю, 3 травня, буде присвячено українським колективам, особливо тим, які представляють Крим та Схід нашої держави. Зокрема, на «Флюґери» їде краматорський колектив «Ground Beat», з яким організатори познайомилися під час проекту «Концерти Миру», що відбувся на торішньому фестивалі «Jazz Bez». Харків на головному весняному фестивалі Львова представить молодий і сильний, як весняний вітер, гурт «Shklo». Обов’язково приїде на «Флюґери» один з кращих друзів фестивалю Jacek Bielas Bieleński з польського Лодзя, який познайомить меломанів зі своїм новим проектом «Bielas I Koty Papieża». Крим представлять панки, що співають кримськотатарською мовою – група «Shatur-Gudur». Ще одна з багатьох прем’єр – спеціальна програма, над якою уже сьогодні працює переконано джазовий гурт «Shockolad» та співачка Брія Блессінґ. І ще один гедлайнер третього дня – давні друзі фестивалю, категорично оптимістичні і неспростовно сонячні «Miąższ» з Польщі.