Упродовж усього поточного року окупацыйна влада Криму в унісон твердила про майбутній курортний сезон. Неодноразово озвучувалися захмарні цифри щодо потенційної кількості туристів, готових відвідати Севастополь у літні місяці, однак де-факто підготовка до пляжного сезону, за підсумками незалежних перевірок багатьох громадських організацій, виявилася незадовільною.

Слід зазначити, що офіційне відкриття пляжів, після початку курортного сезону 1 червня було відкладене на два тижні (до 15 числа), але, незважаючи на обіцянку виконати всі підготовчі роботи вчасно, пляжі донині залишаються офіційно закритими, пише "Крим Реалії".

Людей як і раніше «годують обіцянками», придумуючи все нові і нові причини перенесення дати відкриття пляжних зон

Незважаючи на очевидний провал підготовчих робіт, риторика чиновницького апарату продовжує залишатися незмінною: людей як і раніше «годують обіцянками», придумуючи все нові і нові причини перенесення дати відкриття пляжних зон.

Активісти Громадської екологічної Ради міста Севастополя на чолі з головою Маргаритою Литвиненко вирішили провести незалежну ревізію центральних пляжів міста. Метою проведення перевірки було виявлення фактичної готовності пляжів до сезону, а також визначення рівня екологічної та соціальної комфортності на самих пляжах і на прилеглій до них території.

Невтішними висновками експертної комісії екологів Маргарита Литвиненко поділилася з журналістами.

Не дотягли до мінімуму

«Ми провели перевірку трьох міських пляжів: «Омега» (розташований в однойменній бухті), «Пісочний» (розташований в Стрілецькій бухті) і пляжу «Кришталевий» (розташований поруч із Артилерійською бухтою в районі Кришталевого мису). Відразу необхідно сказати, що жодна з вищеназваних територій за більшістю критеріїв не відповідає положенням російського законодавства, що регулюють мінімальний рівень комфорту і безпеки людей, які відпочивають на пляжі», – наголосила Литвиненко.

 

Купи водоростей на пляжі «Омега»

За її словами, нинішній стан території пляжу «Омега» можна охарактеризувати не інакше, як незадовільний: прямо поруч з відпочивальниками лежать купи водоростей, які розкладаються, піщане покриття пляжу практично відсутнє, спостерігається тенденція активного підмиву берегової лінії та ерозія узбережжя, що вже спричинило формування урвищ.

На пляжі відсутні бодай якісь зручності для відпочиваючих, такі як: душові кабіни, фонтанчики з питною водою і навіть громадський туалет

Крім усього іншого, на пляжі відсутні бодай якісь зручності для відпочивальників, такі як: душові кабіни, фонтанчики з питною водою і навіть громадський туалет.

«Ще більш сумна ситуація з пляжем «Пісочний», – говорить Литвиненко. – Раніше це був чи не єдиний у місті дитячий пляж, а зараз біля краю води ми виявили шар великої кам'яної гальки. Таке явище було невластивим для цієї території. Причина його появи – несанкціоноване будівництво на території одного із санаторіїв, що межує з пляжем «Пісочний». Раніше там планували збудувати пірс, але будівництво закинули, а уламки будівельних каменів поступово перенеслися на дитячий пляж. Наявність гострих великих каменів робить цю територію небезпечною для дитячого відпочинку», – обурюється Литвиненко.

Левова частка пляжу «Пісочний», всупереч положенням законодавства, зайнята мангалами і імпровізованими атракціонами

Еколог також зазначила, що левова частка пляжу, всупереч положенням законодавства, зайнята мангалами та імпровізованими атракціонами.

«На пляжі «Пісочний» раніше працювала верхня веранда: вона була доступна для відпочинку, зараз приїжджі туди не допускаються, оскільки веранда давно не ремонтувалася. Останнім часом, судячи з її антисанітарного стану, майданчик використовувався в якості тимчасового пристанища осіб без певного місця проживання. Більш того, на пісочній частині пляжу відбувається регулярне складування будівельних відходів в поліетиленових мішках», – повідомила Литвиненко.

Обережно, кораблі!

Пляж «Кришталевий», розташований в самому центрі Севастополя, викликав у експертної екологічної комісії, мабуть, найбільшу кількість риторичних запитань.

За словами Литвиненко, територія пляжу, в порівнянні з минулим роком, була істотно скорочена. Сьогодні від пляжу «Кришталевого» залишилася лише вузька бетонна смужка біля краю моря.

 

Арматура на пляжі «Кришталевий»

«Вузький бетонний пляж – це півбіди. Найголовніше те, що бетонне покриття абсолютно не ремонтувалося в рамках підготовки пляжів до курортного сезону. Про це свідчать зяючі пробоїни в бетонному настилі: місцями ці дірки настільки глибокі, що з них стирчить металева сітка та іржава арматура», – нарікає Литвиненко.

Пляж «Кришталевий» не став винятком і для «традиційних» пляжних проблем: відсутності душових кабін і питних фонтанчиків, а на суміжній території спостерігається звалище ґрунту. На думку екологів, в цілому, санітарний стан пляжу також можна охарактеризувати як незадовільний.

Найнебезпечніше в цьому випадку – дуже маленька кількість буйків. Саме на пляжі «Кришталевий» їх наявність найбільш важлива, оскільки акваторія Артилерійської бухти є районом активного судноплавства

«Проте, найнебезпечніше в цьому випадку – дуже маленька кількість буйків. Саме на пляжі «Кришталевий» їх наявність найбільш важлива, оскільки акваторія Артилерійської бухти є районом активного судноплавства: там ходять маршрутні катери і пороми, прогулянкові катери і човни. Все це тягне за собою колосальний ризик для людей, що купаються в морі. Також на жодному з перерахованих вище пляжів не створені умови для осіб з обмеженими фізичними можливостями, не обладнані ділянки акваторії для людей, які не вміють плавати, відсутнє будь-яке інформування відпочивальників про дотримання правил безпеки, про температуру води і так далі», – підсумувала Литвиненко.


    фейсбук