Протягом року і особливо з початком сезону літнього відпочинку українці віддаватимуть перевагу подорожам у «безвізові» країни, а також турам, прийнятним у ціновому сегменті.
Такий висновок у четвер під час виступу на прес-конференції в Києві зробив генеральний директор одного з провідних туроператорів України «TUI Ukraine» Тарас Демура, повідомляє Укрінформ.
«Цього року більшість українців віддає перевагу безвізовим та дешевшим турам, що обумовлено важкою економічною ситуацією. За нашими прогнозами, до п'ятірки найзатребуваніших напрямків увійдуть Туреччина, Чорногорія, Кіпр, Болгарія, Єгипет. Ці країни пропонують більш вигідні умови у своєму риночному сегменті», - зауважив Демура.
Він висловив припущення, що цього року внаслідок високої ціни туристичних послуг у рейтингу найпопулярніших туристичних маршрутів більш скромне місце посядуть країни Західної Європи та деякі арабські країни.
За оцінкою Демури, лідерство за собою утримає Туреччина, яка вже не перший рік є найпопулярнішим напрямком виїзного туризму в Україні. Тільки протягом 2015 року в цій країні відпочили майже 580 тисяч українців.
Додаткову привабливість турецькому напрямку надає відсутність російських туристів, що призвело до здешевшання туристичних послуг. Цього року ціна туру на одну людину може складати від 400 до 750 доларів США, у залежності від класу обраного готелю та часу відпочинку.
Хорошою новиною для українців є відкриття нових туристичних маршрутів на Кіпр, куди туроператори пропонуватимуть регулярне чартерне сполучення. Популярними залишаться також європейські напрямки: Греція, Іспанія, Хорватія. Цей сегмент ринку не є дешевим, проте туроператори можуть розраховувати на відданість постійних клієнтів з України.
Демура зауважив, що завдяки доступній ціновій категорії дедалі популярнішим серед українців стає внутрішній туризм, при цьому найбільше виграють два міста - Львів та Одеса.
Водночас популярність пакетних турів Україною серед іноземців знижується. «До війни ми мали з Польщі, Німеччини, Росії та інших країн близько 700 тис. людей, тепер за рік виходить близько 50 тисяч, - заявив Демура. - Європейці вважають, що тут небезпечно, і наразі жодних великих піар-кампаній з розвитку зовнішнього туризму в Україні не проводиться», - додав він.