Для відвідувачів Чорнобильської зони відчуження затверджено 21 маршрут, серед яких 13 наземних, 5 водних та 3 повітряні.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook Державне агентство України з управління зоною відчуження, посилаючись на відповідний наказ від 30 серпня 2019 р. Як зазначається, цьогоріч спеціалістами зони відчуження було розроблено нові водні маршрути на виконання указу президента «Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи».

«Основне завдання, яке стоїть перед нами – безпека кожного відвідувача, який перетинає межі зони відчуження. Кількість відвідувачів зони відчуження значно зростає щороку, як і інтерес до теми Чорнобиля загалом. Щоб забезпечити потребу відвідувачів у цікавій та правдивій інформації, ми підтримуємо розвиток нових форм відвідування, які дозволяють нам якісно комунікувати з туристами», - прокоментував голова ДАЗВ Віталій Петрук. Згідно з повідомленням, цього року уже встановлено новий рекорд відвідуваності зони відчуження – понад 74 тис. турист за 8 місяців.

Лише за серпень 2019 р. зону відвідало більше 14 тис. осіб. Таким чином, від початку року цей показник збільшився уп’ятеро: ще у січні-лютому зону відвідувало менше 3 тис. людей на місяць, а починаючи з березня кількість туристів почала стрімко зростати. «Старт повноцінної роботи водних та повітряних маршрутів стане можливим після завершення облаштування контрольно-пропускних пунктів», - зазначили у ДАЗВ.

Джерело:  unian.ua