24 липня в ІА «Міст-Дніпро» відбулася прес-конференція «Метеорологи фіксують зрушення початку і кінця сезонів пір року. Чи чекати дніпропетровцям ранньої осені ».

 

 

У прес-конференції взяв участь заступник начальника Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології Василь Гринчак.

Гринчак зазначив, що метеорологи фіксують зрушення початку і кінця сезонів пір року. «В останні 20 років початок і кінець сезонів часів року в Україні дещо змістилися. Так, зима стала приходити пізніше на 10-12 днів. Якщо в період з 1960-го до 1990-го року зима починалася 30 серпня, то в останні 10 років стійкий перехід за 0 градусів починається 11 грудня. Що стосується весни, то її прихід може як затягнутися, так і навпаки бути Надранні, як, наприклад, в 2002 році, коли весна почалася наприкінці січня », - зазначив експерт.

«В останні 5 років літо в Україні починається в кінці квітня. Так, в 2012 році кліматичне літо, тобто, стійкий перехід середньодобової температури за +15, почалося 24 квітня і тривало 169 днів. Таким чином, літо "вкрало" по місяцю у весни і осені. У той же час весна тривала всього лише 40 днів. Таким чином, сучасні кліматичні умови в Україні характеризуються зменшенням зими і весни, значним збільшенням літа і зміщенням осіннього періоду у бік зимового », - сказав він.

Гринчак зазначив, що сучасні кліматичні умови в Україні характеризуються зменшенням зими і весни, значним збільшенням літа і зміщенням осіннього періоду у бік зимового.


    фейсбук