Найстаріший у своєму роді сонячний годинник, що належить до Бронзової Доби, знайшли науковці Донецького краєзнавчого музею у давній могилі.

Це підтвердило нещодавно завершене дослідження знахідки, зробленої ще в лютому групою археологів під керівництвом кандидата історичних наук Юрія Полідовича.

Камінь, вкритий зарубками, знайшли у похованні часів Зрубної культури, що охоплювали територію від Дніпра до Уралу, - повідомляє ICTV з посиланням livescience.

Могила належала юнакові, принесеному в жертву або якимось іншим чином «делегованому» посланцем до богів чи предків. Висновок, що знайдений артефакт – таки сонячний годинник, підтвердили дослідження Лариси Водолажської з російського археоастрономічного дослідницького центру.

Вона виміряла й проаналізувала геометрію та розташування зарубок на камені і порівняла їх з кутами падіння сонячних променів у наших широтах.

Стародавній годинник відмірював час півгодинами - така градація зустрічається археологам рідко. Щось подібне знаходили під час розкопок у Долині царів у Єгипті.

Свої досягнення українські вчені та росіянка оприлюднили на сайті бібліотеки Корнуельського університету.


    фейсбук