Близько 30 років тому біля берегів Керченського півострова було відкрите підводне місто Акра. Планомірні послідовні дослідження почалися лише нещодавно. Як повідомив Віктор Вахонєєв, керівник відділу підводної археології Чорноморського центру підводних досліджень, місцеві вчені ведуть впродовж останніх трьох років його активні дослідження. Влітку 2013 року фахівці зосередилися головним чином на проведенні розкопок.

"Цього року нам пощастило виявити на дні моря величезну башту площею 6 на 6 метрів, що служила колись оборонною спорудою, – розповідає один з археологів. – Про цей об'єкт стало відомо ще в 1980-і роки, але піщані наноси не дозволяли встановити точне місцерозташування. Провівши розкопки усередині неї, ми побачили, що башта має висоту 1-1,2 метра. Вона непогано збереглася і складається з рустованих блоків величезних розмірів".

Оборонні споруди подібного типу знаходять не у кожному городищі. Примітно те, що башта була встановлена на дерев'яній конструкції, що складається з величезних балок. Деревина добре зберігається під водою, тому дерева в такому стані у жодному наземному пам'ятнику археології немає. Якщо балки витягти з-під води, то їх можна цілком використовувати в будівництві, розповіли археологи.

Цілі встановлення дерев'яних підпор для башти, за словами Віктора Вахонєєва, поки що невідомі.

"На сьогоднішній день є лише дві версії встановлення балок: засіб захисту від сейсмічної нестабільності або ж високого рівня грунтових вод. Акра унікальна, в першу чергу тим, що тут чудово зберігається органіка. Зокрема, дерев'яні вироби", – відзначив учений.


    фейсбук