У Національному природному парку «Прекрасна гавань» в Чорноморському районі Криму випустили в дику природу сайгаків і куланів.

Відновлення популяції цих тварин здійснюється в рамках проекту Євросоюзу з реабілітації деградованих степів і степового біорізноманіття.
«Вчені знайшли рішення, як відновити унікальні степи на Тарханкутському півострові. І знайшли його в заселенні саме степових парнокопитних, які допоможуть природним шляхом сприяти реабілітації степу. Тварини їдять траву, чагарник, вносять добрива в грунт, відновлюючи тим самим природний екобаланс» , - зазначив директор Національного природного парку «Прекрасна гавань» Анатолій Риков.
П'ять куланів: трьох самочок і двох самців до Криму доставили з заповідника «Асканія Нова»,  що в Херсонській області. А в жовтні херсонці доставили на Тарханкут десять сайгаків, які вже добре тут акліматизувалися.
Кулани близько місяця будуть знаходитися в карантині, а потім їх випустять в обгороджений вольєр площею в 100 гектарів до сайгаків.
Сайгаки, яких раніше дуже багато було в кримських степах, вперше через дві сотні років повернулися до Криму. Кулани взагалі привезені сюди вперше. У вчених з'являється прекрасна можливість спостерігати за ними в природних умовах.
Національний природний парк «Прекрасна гавань» в Чорноморському районі Криму був створений в 2009 році, його площа становить 10 900 га.

 


    фейсбук