У Луцьку археологи знайшли на території знесеної історичної будівлі фрагменти посуду скіфських часів

У центрі Луцька, на території знесеної у квітні 2021 року історичної садиби, волинські археологи знайшли фрагменти керамічного посуду, ймовірно, скіфського періоду.

Про це розповів учасник Волинської археологічної експедиції Інституту археології НАН України, науковий співробітник Охоронної археологічної служби Віктор Баюк у Facebook.

Вчений відзначив, що в останні дні 2021 року Волинська археологічна експедиція Охоронної археологічної служби України провела наукову експертизу в центральній частині Луцька по вулиці Ярощука, 12. На цій території раніше розміщувалася садиба періоду Волинського воєводства, знесена у квітні 2021 року.

Під час розкопок археологи виявили матеріали ранньомодерного, пізньосередньовічного та давньоруського часу, зокрема, керамічний посуд.

"Справжнім відкриттям стали фрагменти кераміки ранньозалізного часу, майстерно реставровані до цілих форм колегою Олексієм Войтюком. Знахідки імовірно належать скіфського періоду, що датується серединою І тисячоліття до нашої ери", - зауважив Баюк.

За словами учасника археологічної експедиції, знайдений посуд - побутовий, адже якихось знаків, що могли б теоретично вказувати на культове призначення, немає. А люди, які ним користовалися, ймовірно, жили приблизно за 2400 років до будівництва садиби.

За висновком археологів, ці знахідки підтверджують заселення первісного вододільного пагорба між Стиром та Сапалаївкою, а також необхідність археологічного супроводу робіт у межах історичного ядра міста Луцька.