пт.11242017

Last updateT3_DATE_FORMAT_LASTUPDATE

Науковці на Чернігівщині знайшли давньоруський курган і городище Х сторіччя

Під час розкопок у селищі Морівськ (літописний Моровійськ) Козелецького району Чернігівщини археологи натрапили на давньоруський курган та городище Х сторіччя.

 

“В одній із садиб експедицією сфотографовано курган давньоруського часу, що зберігся до наших днів”, – написав старший викладач кафедри історії та археології України Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка В’ячеслав Скороход на сторінці у Facebook.

“Сенсаційним відкриттям стало виявлення городища Х ст. у південній частині селища. Експедицією був закладений шурф, що потрапив у тіло валу, та зібраний підйомний матеріал. Нововиявлене городище було попередником літописного Моровійська, що у ХІІ ст. був перенесений на північний мис в результаті зміни русла р. Десни”, – додав науковець.

За словами Скорохода, обстеженням Морівська та його околиць археологи займалися у квітні-травні.

Роботи велися на дитинці та посадах давньоруського міста ХІІ ст., що у ХVI – XVII ст. було фортецею на кордоні Московського царства і Речі Посполитої.

У ХVIII – ХІХ ст. на дитинці стояла дерев’яна церква Святого Миколая, навколо якої був цвинтар.

Скороход додав, що в археологічному сезоні 2017 року, який закінчився цими днями, окрім Морівська, досліджувались також смт Седнів (літописний Сновськ) у Чернігівському району, село Виповзів Козелецького та м. Батурин Бахмацького районів.

У роботах брали участь фахівці Науково-дослідного центру археології та стародавньої і ранньомодерної історії Північного Лівобережжя ім. Д.Я.Самоквасова, Інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського ЧНПУ ім.Т.Г. Шевченка та Інституту археології НАН України.

Україна туристична

загрузка...

загрузка...